Nové zápisníky pro jaro 2019

Datum: 24.04.2019
  | 
Kategorie: Novinky
Máme tu pro vás nové kolekce zápisníků Paperblanks z jarního katalogu 2019.

Kolekce Fire Flowers

Ohňostroj nad Paříží

V designu kolekce zápisníků, diářů a adresářů Paperblanks Fire Flowers je zobrazen brilantní květinový vzor ohňostrojů, reprodukující vazbu od Clauda J. Dorat La Déclamation Théâtrale, která byla publikována v roce 1766 v Paříži. V současné době se tato kniha nachází v britské knihovně v nádherné kolekci starožitných vazeb.

La Déclamation je didaktická báseň o čtyřech písních, vyjadřující pravidla pro tragédii, komedii, operu a tanec. Dorat byl proslulý jako mušketýr, vivant a petit maître (menší mistr), ačkoliv jeho práce nezahrnovala kritické zásahy. Říkal, že pro zajištění úspěchu vlastních her koupil za vlastní peníze všechna místa, a zemřel, zcela chudý, v roce 1780 po promrhání veškerého jmění své rodiny. Jasné červené a zlaté barvy této vazby vzdávají hold jeho žhavé touze po tvoření.

Kolekce Nature Montages

Vstupte dovnitř zahrady Garyho Graysona

Na zápisnících, adresářích a diářích Paperblanks kolekce Nature Montages jsou zachyceny zářivé detailní zahrady, které se staly součástí uměleckého světla Garyho Graysona. Celoživotní umělec Gary Grayson je úzce spřízněný s oběma styly, antickou malbou i moderním grafickým designem. Jeho osobitý projev je eklektickou směsí klasického vektoru, impresionismu a pop artu - to vše je nakombinované do vrstvené digitální práce.

Rodák z Arlingtonu v Texasu čerpá inspiraci ze široké škály zdrojů, včetně své desetileté služby v námořnictvu Spojených států. Jako fanoušek všeho od Pucciniho až po NASCAR úspěšně vzdoruje limitům žánrů. Kéž jeho bezbřehá kreativita inspiruje i vaše vlastní projevy představivosti.

Kolekce Old Leather Flint

Nadčasová krása starožitného koženého deníku je přenesena do současnosti, na vazbu složitě zdobeného krytu kolekce Old Leather Flint, která vypadá, jako by byla vyrobena z kúže.

Pro design Flint se nechala společnost Paperblanks inspirovat jednou z nejjemnějších, nejpružnějších forem kůže. Od konce 16. století byla jemná kůže ceněna pro své použití v luxusních knižních vazbách. Její hlavní výhodou byla síla a schopnost zdůraznit zlacení. S jemným listovým vzorem, který je nanesen na zajímavé bílé pozadí, nabízí tyto zápisníky, adresáře a diáře Paperblanks minimalistický styl v klasickém duchu Old Leather.

Kolekce Varanasi silks and saris

Pocta indickým ručním stavům a tkalcům

Vzory zápisníků, diářů a adresářů Paperblanks kolekce Varanaci Silks and Saris pocházejí z indické oblasti Varanasi, která je domovem místních tkalců. Tato sbírka vzdává hold bohaté tradici tkaní a výroby hedvábí z Varanasi.

Jednu dobu žilo v oblasti Varanasi až 300 tisíc tkalců. Dnes je jich méně než 40 tisíc, protože mladí lidé již nenásledují tradiční řemeslo svých rodin. Reprodukcí čtyř návrhů se snažíme udržet tuto tradici živou a zároveň představit lidem po celém světě úžasné dílo regionu Varanasi.

Uzávěry těchto zápisníků zobrazují možnost, jak by se toto hedvábí mělo nosit - s lehkým náznakem záhybů látky.

Speciální edice Rembrandt's 350th Anniversary

350. výročí Rembradta

Bezpochyby jeden z největších světových malířů, holandský umělec Rembrandt van Rijn (1606 - 1669), byl zároveň také výborný leptař. Techniku leptů změnil prostřednictvím technických inovací a rozvojem vlastních dovedností v uměleckou formu. Jeho rodná holandská krajina mu byla často inspirací a motiv větrného mlýna, reprodukovaný pro tuto vazbu, není výjimkou. Pozoruhodná úroveň detailu, různé textury a hloubka tónů odhalují bezkonkurenční dovednosti malíře.

Vazba zápisníku byla společností Paperblanks původně vydána v kolekci Embellished Manuscript na podzim roku 2006. Jsme rádi, že můžeme tento návrh znovu přivést k životu v rámci 350. výročí smrti tohoto nezapomenutelného umělce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace