Kolekce Paperblanks

Paperblans byl založen před dvaceti lety v kanadském Vancouveru Vic Marks, majitel nakladatelství Hartley & Marks Publishers, a designérka Supriti Bharma. V roce 2003 se výrobky Paperblanks objevily poprvé na frankfurtském knižním veletrhu. V roce 2004 firma Paperblanks zřídila svou evropskou centrálu v irském Dublinu. V Německu se za poslední tři roky zečtyřnásobil obrat, firma začala pronikat i do střední a východní Evropy. Poslední zastoupení otevřela 2007 v Japonsku. Paperblanks na rozdíl od jiných výrobců luxusních diářů zásadně nepoužívá jako pokryv pravou kůži. Papír předsádky je bezchlorově bělený, bezdřevý (tedy bez ligninu, proto nežloutne), vysoce neprůsvitný (opacitní), v gramážích 82,5120 g/m2. Knihařská lepenka na desky je evropského původu a 100% recyklovatelná. Vyrábějí se v deseti velikostech od 70 x 90 do 230 x 180 mm.

   

Paperblanks má zřejmě na trhu nejširší nabídku velmi kvalitních imitací klasických motivů a materiálů z celého světa: patří mezi ně vzory čínské, perské a z dalšího islámského světa, motivy z buddhistického Ladakhu, od pueblových indiánů, z rukopisů slavných osobností, erotických motivů duchovní tantry, francouzských květinových vzorů a umělecké intarzie, severoindických nástěnných maleb, renesanční knižní vazby, hedvábných tkanin 19. století. Počet motivů jde do mnoha desítek až stovek. Diária jsou tištěna v pěti jazycích: anglicky, německy, francouzsky, španělsky a italsky.

Pro část záznamníků Paperblanks jsou typické magnetické proužky z umělé kůže, napodobující vazební řemínky kombinované se sponami, jejich estetické řešení u užších formátů ovšem nevychází ze zlatého řezu.

Kompletní sortiment Paperblanks
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace