Nové kolekce Paperblanks pro podzim 2017

Datum: 07.11.2017
  | 
Kategorie: Novinky
Představujeme vám nové kolekce Paperblanks z aktuálního katalogu pro podzim 2017.

Společnost Paperblanks představuje nový katalog pro podzim 2017, který obsahuje několik nových kolekcí:

Android Jones Collection

Kolekce Android JonesV těchto kaleidoskopických zápisnících Paperblanks, které představují práci Androida Jonese, se spojují starověké duchovní praktiky a moderní digitální umění. Zápisníky Dharma Dragon a Revolution vyzývají diváka, aby se soustředil na potenciál probuzení, sílu starodávného třetího oka a raných reverberací času, který leží před námi.

S psychedelickými a hypermoderními barvami a obrázky, které spojují východní ikonografii s nejmodernější sci-fi fastastikou, je Android Jones umělec, který čerpá ze starých tradic i toho, co se teprve má narodit. Jones se nazývá digitálním malířem a proslavil se svým vícerozměrným, duchovně založeným uměním a díly, jež vyvolávají rozšířené stavy vědomí.

Prostřednictvím zápisníků, adresářů a diářů kolekce Android Jones posunete hranice vnimání a probudíte v sobě možnosti vašeho třetího oka.

Aurelia

Kolekce AureliaZápisníky Paperblanks kolekce Aurelia oslní i krále. Inspirací pro tyto vazby se staly knihy z Paříže, pocházející z poloviny 18. století. Originální vazby obsahovaly kopie procedur krále Ludvíka XV. pro Svatý týden.

Francouzská šlechta nebyla známá tím, že by se při používání zlatého zdobení omezovala, a tato vazba není výjimkou. Původně vytvořený Pierrem-Paulem Dubuissonem, tento design je úžasným zpodobněním zlacených rokokových ornamentů, představujících ptáky, květiny a listy. Dubuisson a jeho otec se specializovali na almanachy, dekorované plátky zlata, a Dubuisson sám se v roce 1758 stal oficiální královským vazačem knih.

Vazba zápisníků Paperblanks kolekce Aurelia je ódou na slávu zlata, barvy slunce a vzácný kov, proti kterému se poměřují všechny ostatní.

Belle Époque

Kolekce Belle ÉpoqueNikdo neoceňuje krásu skvostné tkaniny více, než Francouzi. Díky vazbám Gossamer Grey a Polished Pearl, inspirovaným nádherným příkladem luxusní látky, se setkáte s absolutní dokonalostí tónu, překrásnou výšivkou a jemnými odstíny saténu, který francouzští řemeslníci tak oslavovali.

Tento příklad jemné francouzské tkaniny z 20. století má nadčasový vzhled, eleganci haute couture a také naznačuje možnosti, které návrhářům přinesl nástup nových výrobních postupů v módním průmyslu. Na začátku devadesátých let se textilní průmysl zaměřil na nové syntetické vlákno. Designéři spojili tohoto všestranného nováčka s klasickými dekorativními látkami, tak dlouho oceňovanými znalci, a díky tomu se tyto krásné látky staly přístupnějšími širšímu okruhu lidí.

Fall Filigree

Kolekce Fall FiligreePodzim je druhé jaro, každý list je květina. - Albert Camus

Podívejte se na majestátnost a brilantnost barev podzimu. Když jsou teplé paprsky světla nahrazeny chladnými východními větry, víme, že se blíží konec léta. Kolekcí Fall Filigree oslavujeme teplé a lákavé odstíny měnícího se období a možnosti, které s sebou přinášení.

Původní kožená vazba, reprodukovaná na těchto vazbách Paperblanks kolekce Fall Filigree, pochází z roku 1736. Byla vytvořena v německém Hofu Johannem Gottliebem Vierlingem, populárním vydavatelem vědeckých, teologických a filozofických materiálů. S filigránovým designem, který připomíná zlaté pšeničné klasy a kukuřičné pole, zahřejí jistě tyto zápisníky vaši tvůrčí duši i za těch nejchladnějších podzimních večerů.

Flexis

Kolekce FlexisDost pevné na to, aby odolaly každodennímu používání, ale také dostatečně mobilní proto, abyste je mohli mít všude u sebe - to jsou nové Paperblanks Flexis zápisníky. Atraktivní a krásné, přesto lehké a mobilní.

  • Flexibilní páteř se otvírá až o 360°.
  • Každá obálka je vybavena jedinečným tiskovým designem.
  • Papír má archivní kvalitu.
  • Všechny knihy jsou opatřeny zadní kapsou.

Šitá vazba umožňuje, aby zápisníky mohly ležet na rovné desce zcela ploše a současně poskytovaly flexibilitu pro otevírání až 360°. 

Iron & Twine

Kolekce Iron & TwineV lidské civilizaci je jen málo materiálů, které jsou mnohem užitečnější, než je železo či provaz. Zde přicházíme k metaforickým i doslovným konstrukčním možnostem těchto dvou pracovních materiálů - železo, které může být zformováno do nezničitelných předmětů všeho druhu, a motouzy, které lze použití k vázání všeho od vorů až po ploty.

Kolekce Paperblanks Iron & Twine reprodukuje vazbu modlitební knihy, jež patřila arcibiskupovi Clemensovi Augustovi z Kolína nad Rýnem. Modlitby napsal Maria Joseph Clement Kaukol a vázané kopie byly darovány arcibiskupovým přátelům, pravděpodobně pro posílení přátelství. Původní verze vazby, vytvořená v Kolíně v roce 1729, se nazývala Poklad vybraných modliteb za křesťanskou duši. Vazba obsahovala široké pásky železa, zelené a zlaté pruhy a zlaté lístky. Obsah interiéru byl mimořádným příkladem německé kaligrafie a rytin.

Pokud chcete svázat něčí vděčnost k sobě dočasně, či napořád, zvažte použití těchto zápisníků Paperblanks, oslavujících sílu železa a pevnost provazů.

Wonder & Imagination

Kolekce Wonder & ImaginationNekonečné sny z dětství jsou na dosah v okouzlujících dílech Viktora Nizovtseva.

Nizovtsev, který nyní žije v Marylandu, se narodil v roce 1965 v Ulan-Ude, Sibiř. Ve svých sedmi letech začal navštěvovat uměleckou školu a později studoval na Univerzitě Vera Mukhina pro průmyslová umění v Petrohradě v Rusku.

Technicky brilantní díla zahrnují jak akademický formalismus, tak také surrealismus, a posílají nás zpět do zlatého věku ilustrace dětské knihy. Nizovtsevovy malby vyvolávají fantastické postavy, které se hluboce drží v našich kolektivních představách a neustále nás okouzlují, především díky využití různých malířských technik, jako je malování pomocí průsvitých glazur a čarování s barvami a světlem.

Umělec doufá, že jeho obrazy "dají lidem možnost ochutnal dětský věk a budou je inspirovat k jejich vlastním příběhům". Díky umění Nizovtseva se probouzejí nekonečné možnosti dětství - rozsáhlé příležitosti, které čekají na objevení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace